FIRMA
O nas
Praca
Praktyki
Polityka prywatności
MASZYNY
Ciągniki
Case IH
Steyr
Ładowacze czołowe
Stoll
Ładowarki
Case IH
Schaffer
Opryskiwacze
Berthoud
Prasy zwijające
Prasy zwijające Case IH
Agro-Masz
Uprawa
Podorywka
Siew
Nawożenie Mineralne
Wały
Grégoire-Besson
Pługi
Brony talerzowe
Narzędzia z zębami
Jeantil
Wozy Asenizacyjne
Rozrzutnik EVR
Rozrzutnik EPR
Rozdrabniacz Słomy
Pronar
Przyczepy i rozrzutniki
Maszyny do zbioru zielonki
Maszyny komunalne
SKY Agriculture
Siew
Nawożenie
Maszyny Uprawowe
Pozostałe maszyny rolnicze
WYPRZEDAŻ
PROMOCJE
USŁUGI
Case IH - SAFEGUARD CONNECT
Case IH - SAFEGUARD WARRANTY
MAX SERVICE - od Case IH
Serwis maszyn
Serwis STEYR
STEYR Protect
Finansowanie
Wnioski UE
Fabryczne
WIEDZA
Projekty Szkoleniowe
Projekt szkoleniowy Jastrząb - KONKURS
Projekt szkoleniowy Jastrząb - I edycja 2018
Systemy rolnictwa precyzjnego AFS® od Case IH
AFS Academy
AFS Connect™
AFS Harvest Command
Odbiorniki
Dokładność AFS
ISOBUS
Oprogramowanie
Przekładnie CVT (CVX)
Rotorowa Rewolucja
System S-TECH dla STEYR
Systemy rolnictwa precyzjnego AFS®
KONTAKT
FIRMA
MEDIA
Facebook
Sprzedajemy.pl
Prasa On-line
Youtube
OLX
OLX części zamienne
OTOMOTO
Autoryzowany dealer      
AXIAL-FLOW 250 SERIES

Axial-Flow® 250 Series

TRZY MODELE O MOCY OD 498 DO 634 KM - PRACUJ Z ŁATWOŚCIĄ W KAŻDYCH WARUNKACH

Linia kombajnów Axial-Flow serii 250 łączy w sobie najnowszą technologię automatyzacji zbiorów Case IH — AFS Harvest Command™, która zdejmuje z operatora ciężar
dostosowywania kombajnu do zmieniających się warunków zbiorów podczas wielogodzinnej pracy. 

Opcja dla kombajnów wyposażonych w zbiorniki ziaren o dużej pojemności oraz systemy rozładunku — to rewolucyjny, samodzielny system, który komunikuje się ze wszystkimi kluczowymi elementami kombajnu i optymalizuje ustawienia kombajnu zgodnie z jedną z czterech wybranych strategii, aby zapewniać maksymalną wydajność zbiorów w każdych warunkach. 

Ustawienia takie jak prędkość rotora, regulacja kierownic przepływu masy, prędkość wentylatora oczyszczającego oraz otwierania sit oczyszczających są zmieniane automatycznie i ciągle w czasie rzeczywistym, aby zagwarantować najwyższą wydajność oraz jakość ziarna — bez interwencji kierowcy. Na tym systemie skorzysta każdy operator, lecz osoby mniej doświadczone zyskają najwięcej, ponieważ kombajn podejmuje wszystkie decyzje niezbędne do optymalizacji wydajności. 

Nowa funkcja AFS Harvest Command™ pozwala operatorowi na następujące regulacje:

- Automatycznie sterowane kierownice przepływu masy oraz prędkość rotora
Prędkość rotora oraz nowa elektryczna regulacja kierownic przepływu masy decydują o wydajności młócenia i oddzielania we wszystkich warunkach zbiorów.  Obydwie te funkcje są regulowane za pomocą nowej opcji AFS Harvest Command™, aby kontrolować stratę oraz uszkodzenia ziarna. Regulację kierownic przepływu masy można zamówić jako niezależny element, w postaci systemu z manualną nakrętką napinającą lub jako wersję regulowaną z kabiny. 

- Automatycznie sterowana prędkość wentylatora oczyszczającego oraz regulacja sit
Niezależnie od tego, czy kombajn jedzie w górę czy w dół zbocza oraz niezależnie od obciążenia układu oczyszczającego, AFS Harvest Command™ ustawia prędkość wentylatora oczyszczającego oraz otwierania wszystkich sit, aby zminimalizować straty i uzyskać jak najczystszą próbkę ziarna w zbiorniku ziarna.

- Kamera jakości ziarna
Kamera jakości ziarna ocenia ilość materiału innego niż ziarno oraz uszkodzonych ziaren w próbce w drodze do zbiornika ziarna. Następnie te parametry są wykorzystywane do optymalizacji ustawień młócenia oraz czyszczenia - w pełni automatycznie. 

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ ZIAREN — NAWET W NIEKORZYSTNYCH WARUNKACH

Opracowany z myślą o zmiennych warunkach zbiorów rotor ST Axial-Flow to klucz do najwyższej jakości ziarna. Konstrukcja z konfiguracją bębna młocarni umożliwia przesuwanie słomy, a jednocześnie wychwytywanie wszystkich zmłóconych kłosów, co pozwala operatorom na uzyskanie wysokiej wydajności oraz jakości młócenia, szczególnie w przypadku europejskich wysokoplennych upraw i twardej słomy. Efekt wielokrotnego przejścia, przemieszczający plon wielokrotnie nad klepiskiem umożliwia łagodne młócenie, pozwalające na wytarcie uporczywych ziaren, podczas gdy rotacja wywołuje wysokie siły odśrodkowe, przemieszczające ziarno przez klepisko bez mechanicznych uszkodzeń. Ta koncepcja systemu Axial-Flow zapewnia mu pozycję bezsprzecznego lidera zarówno pod względem delikatności młócenia, jak i zawartości nieuszkodzonych ziaren w próbce.

 

TUTAJ ZACZYNA SIĘ WYDAJNOŚĆ KOMBAJNU

Podajnik Axial-Flow został stworzony z myślą o wysokiej wydajności, stabilności i łatwości obsługi. Przystosowany do najszerszych zespołów żniwnych do 14 m oraz zespołu żniwnego do zbioru kukurydzy do 18 rzędów kombajn serii 250 oferuje dwie opcje podajnika HD, z udoskonaloną wydajnością podnoszenia odpowiednio o 15% oraz 35%. Znakomita wysokość podnoszenia zapewnia prześwit nad podłożem o wysokości 1,35 m, co poprawia zwrotność i ułatwia umieszczanie zespołów żniwnych na przyczepach. Zespoły żniwne o szerokości do 14 metrów dostarczają ogromne ilości materiału w warunkach wysokoplennych upraw, a podajnik jest w pełni przystosowany do ich obsługi. Szeroki i wysoki otwór podajnika oraz wzmocnione odlewane płyty na łańcuchu podajnika, wyżej ustawione sprzęgła poślizgowe oraz ulepszona przekładnia napędowa podajnika wprowadzają plon do maszyny i równomiernie podają go na rotor. Ciała obce takie jak kamienie zostają wciśnięte do dużego wychwytywacza kamieni poprzez obracający się bęben wychwytujący kamienie, chroniony przed uszkodzeniami przez sprzęgło cierne.

ZARZĄDZANIE POZOSTAŁOŚCIAMI — POCZĄTEK NOWEJ UPRAWY

Czy to będzie uprawa konwencjonalna, bezorkowa lub orka minimalna, precyzyjnie poszarpana i równomiernie rozrzucona słoma stanowi najlepszą podstawę przyszłorocznych plonów, wspierając rozkład resztek pożniwnych i przyśpieszając ich wchłanianie dzięki naturalnym procesom. Wybierz pomiędzy wersją z wbudowaną sieczkarnią lub systemem Xtra-Chopping, dobierając odpowiednią opcję do własnych potrzeb. Wbudowana sieczkarnia służy do siekania lub przenoszenia pozostałości, gdy na polu pozostaje nieposiekany pokos. Dostępne są cztery różne tryby pracy: tryb typowego siekania, rozprowadzania długiej słomy oraz pokos z lub bez plew. Słoma z rotora oraz plewy z układu oczyszczania są mieszane i równomiernie rozprowadzane podczas procesu rozkładania, niezależnie od tego, który system jest używany. A niezależnie od wybranego trybu, przełączenie od pokosowania do siekania jest szybkim i prostym procesem, realizowanym z siedzenia operatora za pośrednictwem monitora AFS 700 Pro.

100% WYDAJNOŚĆ

Samopoziomujący układ oczyszczający wraz z dostosowywaną prędkością wentylatora oczyszczającego, który reaguje na topografię — sterowany przez operatora lub opcję Harvest Command™ — jest przeznaczony do wspomagania niezależnie od warunków oraz typu pola i zbioru. Część wstępnie oczyszczonego ziarna jest przesyłana bezpośrednio na sito dolne, zmniejszając obciążenie sita górnego i skutkując zwiększeniem wydajności oczyszczania przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum strat ziarna. Czujnik nachylenia uruchamia poziomowanie całego układu oczyszczającego, który może przechylać się nawet o 12% w czasie pracy na pochyłym terenie. Samopoziomujący system sit umożliwia korzystanie z kombajnu przy pełnej mocy oraz z nieprzerwaną wysoką wydajnością oczyszczania niezależnie od stopnia nachylenia gruntu.

SZYBKA, INTELIGENTNA I EFEKTYWNA OBSŁUGA ZIARNA

5Pojemność zbiornika ziarna oraz prędkość rozładunku mają kluczowe znaczenie dla wydajności. Prędkość wyładunku wynosząca 113 l/s sprawia, że kombajny Axial-Flow serii 250 dysponują wystarczającą wydajnością, aby opróżnić zbiornik ziarna w ciągu dwóch minut. Modele 8250 i 9250 mają większy niż kiedykolwiek zbiornik ziarna o niesamowitej pojemności 14 400 litrów. Opcjonalny wysokowydajny układ rozładunku (HC) opróżnia zbiornik z prędkością 141 l/s w modelu 7250 lub 159 l/s w modelach 8250 i 9250, skracając czas rozładunku w przypadku wysokoplennych upraw, niezależnie od tego, czy rozładunek odbywa się w ruchu lub na uwrociu, zwiększając wydajność kombajnu oraz przewozu ziarna. Rozładunkowy przenośnik śrubowy ma wystarczającą długość, aby umożliwić zachowanie komfortowej odległości pomiędzy przyczepą na ziarno a kombajnem podczas rozładunku w ruchu i jest przystosowany do 12 m systemów kontrolowanego ruchu.

NIEZRÓWNANA JAKOŚĆ ZIARNA

Dzięki możliwości zbierania ponad 130 różnych upraw poprzez szybkie i łatwe regulacje, kombajny Axial-Flow należą do najbardziej zaawansowanych maszyn na rynku. Konstrukcja pojedynczego rotora Axial-Flow pozwala kombajnom Case IH na konsekwentne zapewnianie najwyższej jakości ziarna oraz jego minimalnych strat. Opcja AFS Harvest Command™ oznacza, że nowa seria 250 jest wyposażona w najnowszą technologię zbiorów, z automatycznie dostosowującymi się sitami oraz automatycznie dostosowywaną prędkością wentylatora oczyszczającego, uzyskując najczystsze próbki nieuszkodzonych ziaren przy minimalnej stracie. Dostępna jest opcjonalna kamera jakości ziarna, stanowiąca serce pełnego systemu AFS Harvest Command™, oceniająca poziom zawartości materiału innego niż ziarna oraz uszkodzonych ziaren i w pełni automatycznie pracująca w czasie rzeczywistym nad odpowiednim dostosowaniem ustawień.

ZWIĘKSZONA PRZYCZEPNOŚĆ PRZY NIŻSZYM NACISKU NA PODŁOŻE​

Nowoczesna technologia opon umożliwia połączenie wysokich prędkości jazdy po drogach oraz niskiego nacisku na podłoże, w celu ochrony gleby na polach. Kombajny Axial-Flow®można wyposażyć w dowolne opony od VF710/70 R42 do szerokości transportowej poniżej 3,5 m do IF900/60R32 zapewniających płynne przemieszczanie się na miękkich glebach. Dzięki opcjonalnej gąsienicy przedniej istnieje możliwość zwiększenia przyczepności oraz zdolności przemieszczania się po miękkim podłożu, aby zapewnić skuteczną ochronę wrażliwych gleb, przy jednoczesnym zachowaniu szerokości transportowej wynoszącej zaledwie 3,5 m na gąsienicach o szerokości 610 mm. Hydrostatyczny napęd gruntowy może być opcjonalnie wyposażony w silnik z regulacją prędkości, który zwiększa przyczepność oraz zdolność pokonywania wzniesień, zapewniając równomierną prędkość przemieszczania się po podłożu. Nowe dwubiegowe przekładnie napędowe z hydraulicznym przełącznikiem wysokiego/niskiego stanu zapewnia wystarczającą przyczepność w trudnych warunkach. W zależności od indywidualnych wymagań w zakresie komfortu jazdy oraz nacisku na glebę można wybrać gąsienice z gumowymi odbojnikami lub zawieszeniem hydraulicznym.

PRACUJ KOMFORTOWO OD ŚWITU DO ZMIERZCHU

Właśnie dlatego nasi inżynierowie stworzyli jedną z najlepiej wyciszonych, najbardziej przestronnych i najwygodniejszych kabin dostępnych na rynku — umożliwiającą efektywną pracę nawet przez cały dzień. Konstrukcja kombajnów Axial-Flow serii 250 zapewnia łatwość wsiadania do kabiny oraz solidne stopnie. Kabina jest przestronna i wyposażona w pojemne schowki; gwarantuje komfort spotęgowany przez ergonomiczny układ, pneumatyczne zawieszenie fotela, niski poziom hałasu oraz nieograniczone pole widzenia. Gdy zbiory przeciągają się do późnych godzin nocnych, reflektory umieszczone na dachu kabiny kombajnu Axial-Flow serii 250 oświetlą obszar roboczy. Aby zapewnić pełną kontrolę, wszystkie najważniejsze elementy sterujące są zintegrowane w prawej konsoli i wielofunkcyjnej dźwigni sterującej. Najczęściej używane funkcje oraz monitor AFS Pro 700 są blisko pod ręką, w ergonomicznej obudowie.

PRECYZJA RÓWNA SIĘ WYDAJNOŚĆ

Zaawansowane systemy rolnicze (AFS™) marki Case IH gromadzą i przekazują ważne dane umożliwiające podejmowanie trafnych decyzji w celu optymalizacji procesu zarządzania produkcją rolną — od prac uprawowych po kontrolowanie kosztów. Dzięki automatycznemu układowi kierowniczemu sterowanemu przez GPS, AFS AccuGuide, kombajn jest prowadzony automatycznie z powtarzalną dokładnością do 2,5 cm, przejazd po przejeździe, aby ograniczyć nachodzenie na siebie oraz maksymalnie skrócić czas i zmniejszyć zużycie paliwa podczas żniw. Technologia rolnictwa precyzyjnego zmniejsza zmęczenie operatora, zwiększa wydajność i pozwala w pełni wykorzystać wszystkie możliwości kombajnu. Dzięki technologii AFS Connect™ wszystkie dane są przesyłane do Twojego komputera w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możesz udzielać wskazówek i porad natychmiast, gdy dostrzeżesz potrzebę skorygowania bieżących operacji.

POBIERZ BROSZURĘ

Newsletter:
Firma PPHU FARMASZ SOBOCIŃSKI podejmie uzasadnione starania w celu zapewnienia by zawartość niniejszej strony internetowej była dokładna i aktualna, ale nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę wynikłą z polegania na zawartości strony. Niektóre informacje znajdujące się na stronie mogą nie być dokładne z uwagi na mogące wystąpić zmiany w specyfikacji produktów po ich wprowadzeniu na rynek. Niektóre elementy wyposażenia opisane lub zaprezentowane na stronie mogą być dostępne wyłącznie za dodatkową opłatą. Firma PPHU Farmasz Sobciński zastrzega sobie prawo do każdorazowej zmiany specyfikacji produktu. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktu, należy kontaktować się z właściwym Przedstawicielem regionalnym lub Działem Handlowym naszej firmy. Na zdjęciach mogą być widoczne elementy wyposażenia dodatkowego.

PPHU FARMASZ SOBOCIŃSKI
Jerzy Sobociński
Stare Koluszki 28
95-060 Brzeziny

SERWIS CIĄGNIKÓW I MASZYN
tel. +48 46 874 37 06

GŁÓWNY MAGAZYN I SPRZEDAŻ CZĘŚCI
tel. +48 46 874 32 28

SPRZEDAŻ CIĄGNIKÓW I MASZYN
tel. 664 559 922