FIRMA
O nas
Praca
Praktyki
Polityka prywatności
MASZYNY
Ciągniki
Case IH
Steyr
Kombajny
Axial-Flow 140 Series
Axial-Flow 240 Series
Axial-Flow 250 Series
Hedery
Ładowarki teleskopowe Farmlift
Prasy zwijające
Prasy zwijające Case IH
Ładowacze czołowe STOLL
Ładowacz czołowy Stoll EcoLine FE
Ładowacz czołowy Stoll ProfiLine FS FZ
Ładowacz czołowy Stoll Solid
Maszyny rolnicze i komunalne PRONAR
Przyczepy i rozrzutniki
Maszyny do zbioru zielonki
Maszyny komunalne
Maszyny rolnicze JEANTIL
Wozy Asenizacyjne
Rozrzutnik EVR
Rozrzutnik EPR
Rozdrabniacz Słomy
Maszyny rolnicze - Sulky
Siewniki
Maszyny uprawne
Maszyny rolnicze AGRO-MASZ
Orka
Uprawa
Podorywka
Siew
Nawożenie Mineralne
Wały
Maszyny rolnicze Grégoire-Besson
Pługi
Brony talerzowe
Narzędzia z zębami
Ładowarki Schaffer
Maszyny budowlane
Maszyny rolnicze
Opryskiwacze polowe - BERTHOUD
Małe Zawieszane
Duże Zawieszane
Przyczepiane
Samojezdne
Pozostałe maszyny rolnicze
WYPRZEDAŻ
PROMOCJE
USŁUGI
Case IH - SAFEGUARD CONNECT
Case IH - SAFEGUARD WARRANTY
MAX SERVICE - od Case IH
Serwis maszyn
Serwis STEYR
STEYR Protect
Finansowanie
Wnioski UE
Fabryczne
WIEDZA
Projekty Szkoleniowe
Projekt szkoleniowy Jastrząb - KONKURS
Projekt szkoleniowy Jastrząb - I edycja 2018
Systemy rolnictwa precyzjnego AFS® od Case IH
AFS Academy
AFS Connect™
AFS Harvest Command
Odbiorniki
Dokładność AFS
ISOBUS
Oprogramowanie
Przekładnie CVT (CVX)
Rotorowa Rewolucja
System S-TECH dla STEYR
Systemy rolnictwa precyzjnego AFS®
MEDIA
Facebook
Prasa On-line
Youtube
OLX
OLX części zamienne
OTOMOTO
KONTAKT
SKLEP
Części zamienne
Katalog części zamiennych
Sprzedaż części
Sklep internetowy
Sprzedaż Stihl i Viking
Autoryzowany dealer      
ŁADOWACZ CZOŁOWY STOLL PROFILINE FS FZ

ŁADOWACZ CZOŁOWY FZ/FS

Ładowacze czołowe STOLL FZ / FS do ciągników od 50 do ponad 300 KM (PS) łączą wszystkie cechy, takie jak ogromna siła udźwigu, nadzwyczajna stabilność, wysoka zdolność przeładunkowa i nowoczesny design, w nowatorskiej i innowacyjnej koncepcji ładowacza. O praktycznej funkcjonalności i wielu inteligentnych rozwiązaniach technicznych przekonają się Państwo w codziennym użytku i pracy z ładowaczem dzięki wysokiej zdolności przeładunkowej i wygodnej obsłudze.

Doskonała wydajność i zdolność przeładunkowa poprzez optymalne dostosowanie do ciągnika Kinematyka Z z leżącymi wewnątrz drążkami sterującymi wywiera korzystny wpływ na idealne wypozycjonowanie ładowacza czołowego w stosunku do traktora. Ze względu na brak górnego drążka sterującego ładowacz czołowy może być umieszczony bliżej kabiny, a więc przy tym bliżej centralnego punktu ciężkości ciągnika. Mimo tej bliskości szyba przednia daje się w większości przypadków otworzyć, a obciążenie osi przedniej zostaje zredukowane. Ciągnik jest więc mniej przeciążony i eksploatowany, a za to wzrasta jego wysoka trwałość i żywotność.

STOLL ma największe doświadczenie ze stalą drobnoziarnistą odnośnie ładowaczy czołowych Wszystkie ładowacze czołowe z serii FZ wykonane są ze stali drobnoziarnistej najwyższej klasy jakości. Ma to swoje uzasadnienie: Stal drobnoziarnista daje wahaczowi ładowacza nadzwyczajną stabilność i wytrzymałość, jakiej można oczekiwać od ładowacza tej jakości. Konstrukcja „przeplatających” się wzajemnie ramion ładowacza gwarantuje najwyższą stabilność i sztywność wytrzymałościową, zwłaszcza że obszar ten dodatkowo wzmacnia na „nakładce” mocny element w kształcie kołnierza. Przekrój poprzeczny dźwigarów z szerokością 116 mm zapewnia dodatkową stabilność.

Ukryte ułożenie przewodów hydraulicznych
Ciągnikowe maski silników są coraz szersze i przez to niewielki odstęp od wahaczy ładowacza staje się wręcz krytyczny. Także w tym wypadku STOLL oferuje szczególne rozwiązanie tego problemu. Genialnie proste, logiczne i ze wszelkich miar praktyczne okazało się ułożenie metalowych przewodów w bezpiecznym obszarze pod wahaczem ładowacza. 

Wielki plus za przyjazny serwis
Zdejmowana blacha osłony chroni przewody przed uszkodzeniami i jest przydatna także optycznie. Do ściągnięcia blachy maskującej potrzeba tylko kilka manewrów i już wszystkie przewody hydrauliczne są wtedy dobrze dostępne.

Bezpiecznie odstawiony STOLL
pomyślał dosłownie o wszystkim: po odstawieniu ładowacza czołowego mogą Państwo bezpiecznie włożyć węże hydrauliczne, HYDRO-FIX i wtyczkę elektryczną do przewidzianego dla tego zamocowania (uchwytu). Seria FZ oferuje Państwu praktyczne rozwiązania dla każdego szczegółu.

Ładowacze czołowe dla profesjonalistów posiadają tulejki
Zanim zdecydują się Państwo na nowy profesjonalny ładowacz czołowy, należy zawsze spojrzeć krytycznym okiem także na punkty łożyskowania poszczególnych części i komponentów. Gdyż właśnie pod tym względem ładowacze czołowe traktowane jako hobby różnią się od tych, które zostały zaprojektowane do ciężkiej pracy w profesjonalnych firmach.

W ładowaczach czołowych Profi Line najwyższą uwagę przywiązuje się od początku także łożyskowaniu. STOLL wykorzystuje wyłącznie sprawdzone tworzywo warstwowe DX dla wszystkich tulejek łożyskowych. Średnice sworzni w ładowaczach czołowych Profi Line wynoszą w zależności od wielkości ładowacza 30-40 mm – w punkcie obrotu wahacza nawet niezrównane 40-50 mm! Dzięki temu gwarantowana jest bezpieczna praca dla wszystkich zastosowań. Oczywiście wszystkie łożyska mogą być smarowane łatwo dostępnie z zewnątrz.

Ekstremalnie obciążane miejsca łożysk są często wykonywane przez wielu producentów tylko z użytkowanej grubości blachy stosowanej do wahaczy, ze względu na koszty i pewne oszczędności. STOLL stawia tutaj znacznie wyższe wymagania odnośnie trwałości łożysk. W związku z tym przy wszystkich ładowaczach czołowych FZ wszelkie punkty łożyskowania są wzmocnione obustronnie i każdorazowo wspawanymi tulejami łożyskowymi 22 mm – kolejny dowód wysokich standardów jakościowych ładowaczy czołowych STOLL.

Dzięki tym wysokowartościowym rozwiązaniom technicznym profi tują Państwo z każdym ładowaczem czołowym Profi Line poprzez jego wysoką trwałość i żywotność – szczególnie przy jego wieloletnim ciężkim użytkowaniu.

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Dawid Królak - tel. 664 223 007 

Błażej Opas - tel. 664 211 713

Tomasz Bazaniak - tel. 666 453 723

Piotr Robakowski - tel. 781 233 111

POBIERZ BROSZURĘ

 

Newsletter:
Firma PPHU FARMASZ SOBOCIŃSKI podejmie uzasadnione starania w celu zapewnienia by zawartość niniejszej strony internetowej była dokładna i aktualna, ale nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę wynikłą z polegania na zawartości strony. Niektóre informacje znajdujące się na stronie mogą nie być dokładne z uwagi na mogące wystąpić zmiany w specyfikacji produktów po ich wprowadzeniu na rynek. Niektóre elementy wyposażenia opisane lub zaprezentowane na stronie mogą być dostępne wyłącznie za dodatkową opłatą. Firma PPHU Farmasz Sobciński zastrzega sobie prawo do każdorazowej zmiany specyfikacji produktu. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktu, należy kontaktować się z właściwym Przedstawicielem regionalnym lub Działem Handlowym naszej firmy. Na zdjęciach mogą być widoczne elementy wyposażenia dodatkowego.

PPHU FARMASZ SOBOCIŃSKI
Jerzy Sobociński
Stare Koluszki 28
95-060 Brzeziny

SERWIS CIĄGNIKÓW I MASZYN
tel. +48 46 874 37 06

GŁÓWNY MAGAZYN I SPRZEDAŻ CZĘŚCI
tel. +48 46 874 32 28

SPRZEDAŻ CIĄGNIKÓW I MASZYN
tel. 664 559 922